داشتن بدن زیبا حاصل تلاش حساب شده و مستمر است که زیر نظر مربی حرفه ای باید انجام شود.برخی از افراد بدون در نظر گرفتن این موارد تمرینات بدنسازی را به اشتباه انجام می دهند . ما در این مقاله قصد داریم به برخی از اشتباهات رایج در بدنسازی بپردازیم با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در بدنسازی

برای ورزش کردن و انجام تمرینات بدنسازی به باشگاه بروید.اگر قصد دارید بدن متناسب داشته باشید باید باشگاه بروید،البته تمرین کردن در خانه در صورتی که ابزار و تجهیزات بدنسازی را داشته باشید ،مشکلی ندارد .به طور کلی تمرینات گروهی باعث ایجاد انگیزه و جذابیت بیشتر می شود، در این میان ورزش کردن در باشگاه به صورت گروهی معایبی چون اتلاف وقت و گفتگوهای بیهوده نیز می شود که باید از آن دوری کرد.

برای انجام تمرینات بدنسازی به باشگاه بروید

برخی از افراد با دو ساعت رفتن به باشگاه تنها نیم ساعت وقت خود را صرف تمرینات بدنسازی می کنند و همین موضوع باعث می شود که انگیزه فرد از بین برود .یکی از اشتباهات رایج در بدنسازی اتلاف وقت در باشگاه است که می توان آن را با مدیریت صحیح زمان برطرف کرد.

میزان ضربان قلب خود را کنترل کنید

عدم کنترل ضربان قلب در تمرینات ورزش سخت یکی دیگر از اشتباهات رایج در بدنسازی است.تمرین متناسب و موثر زمانی برای بدن فرد مفید است که ضربان قلب بالا برود و متابولیسم در بدن افزایش پیدا کند.با توجه به تحقیقات انجام شده ، آن دسته از افرادی که به صورت پیوسته و آهسته تمرینات بدنسازی خود را افزایش می دهند به همان میزان تعداد ضربان قلب آن ها نیز افزایش پیدا کرده و سوخت و ساز در بدن آن ها بالا می رود.

محاسبه کالری مصرفی در تمرنات بدنسازی

اگر قصد لاغر شدن و داشتن تناسب اندام دارید باید به طور کلی هر نوع ورزش یا تمرین بدنسازی را انجام می دهید،میزان کالری مصرفی و میزان کالری که در طول تمرینات می سوزد را محاسبه کنید.از اشتباهات رایج در بدنسازی این است که در زمان انجام تمرینات ورزشی به میزان کالری که می سوزد توجه کافی نمی کنند.

تمرینات تکراری و یکنواخت در بدنسازی

زمانی که قصد دارید تمرینات بدنسازی و تناسب اندام را شروع کنید،ابتدا باید با مربی حرفه ای در این زمینه مشورت داشته باشید و زیر نظر مربی تمرینات بدنسازی خود را شروع کنید.اگر مربی حرفه ای داشته باشید بعد از مدتی تمرینات شما را تغییر می دهد و تمرین های بدنسازی جدیدی را جایگزین تمرینات بدنسازی قدیمی می کند.تکرار و یکنواختی در تمرینات ورزشی یکی از اشتباهات رایج در بدنسازی است که در صورتی که ادامه دارد باشد به روند عضله سازی کمک نمی کند .

عدم استفاده صحیح و مناسب از لوازم بدنسازی

از دیگر اشتباهات رایج در انجام تمرینات بدنسازی عدم استفاده صحیح از وسایل و ابزار ورزشی است که باعث توقف رشد بدن می شود .اگر با دستگاه بدنسازی نمی توانید کار کنید ،روش صحیح آن را از مربی حرفه ای بپرسید و بعد از آموزش از دستگاه استفاده کنید. عدم آگاهی از نحوه صحیح کار با دستگاه باعث ایجاد آسیب دیدگی در بدن می شود.