آیا این موضوع درست است ؟یا دلیل اصلی این نگرانی اطلاعات نادرست و منسوخ شده قدیمی است. ما در این مقاله قصد داریم نقش بدنسازی در رشد کودکان و نوجوانان را بررسی کنیم، با بهمن اسپرت همراه باشید.

تاثیر بدنسازی بر رشد کودکان و نوجوانان

مطالعات جدید انجام شده در رابطه با تاثیر بدنسازی بر رشد کودکان و نوجوانان نه تنها منفی بودن آن را نشان می دهد بلکه به این نتیجه رسیده اند که بدنسازی بر روی رشد کودکان و نوجوانان تاثیر مثبت دارد. براساس تحقیقات آکادمی طب اطفال در آمریکا تمرین های قدرتی مثل بدنسازی برای کودکان بالای 8 سال بسیار خوب است و البته در این مقاله استثنا نیز وجود دارد که به آن به طور کامل اشاره شده است.این محققان و کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که تاثیر بدنسازی بر رشد کودکان و نوجوانان در جلوگیری از آسیب و مصدومیت بسیاری از کودکان موثر بوده و نقش مهم اساسی داشته است.
تمرینات حساب شده و دقیق در نوجوانی به آن ها کمک می کند که فرم بدن بهتری داشته باشند و هم چنین سازگاری دستگاه قلب و عروق آن ها را بهبود می بخشد.تمرینات بدنسازی اصولی در تنظیم سطح کلسترول ، سلامت روحی و میزان تراکم استخوان نیز موثر است .به طور کلی منظور ما از تاثیرات بدنسازی بر رشد کودکان و نوجوانان ، قطعا تمرین های کسل کننده و سخت نیست،زیرا این رده سنی نیاز به نشاط و تحرک بیشتری دارند .
تمرینات ترکیبی قدرت،سرعت،وزنه برداری به سبک سنتی و تمرینات ژیمناستیکی و استقامتی برای کودکان و نوجوانان بهتر است .همانطور که قبلا بیان کردیم تمرینات ترکیبی تحرک و نشاط و تنوع را به همراه دارد و برای کودکان و نوجوانان جذابیت بیشتری را خواهد داشت.در تمرین بدنسازی مربی کودک و نوجوان می تواند با توجه به سلیقه و علایق آن ها فرم جذاب و دلنشینی را برای کودک تنطیم کند.

کدام دسته از کودکان نمی توانند تمرینات استقامتی-قدرتی را انجام دهند؟

محققان طبق بررسی و تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که کودکان و نوجوانانی که دارای شرایطی از جمله فشار بالای خون کنترل نشده ، اختلالات تشنج و افرادی با سابقه شیمی درمانی اجازه انجام این تمرینات را ندارند و باید قبل از انجام حرکات با پزشک معالج خود مشورت کنند و با دستور پزشک تمیرنات خود را شروع کنند.

تاثیر بدنسازی بر رشد کودکان و نوجوانان وابسته به تغذیه است!

تغذیه مناسب در سنین رشد نقش مهم و کلیدی برای رسیدن مواد مغذی و املاح کافی به بدن است .از طرفی دیگر ورزش کردن به خصوص انجام تمرین های قدرتی نیاز بدن را برای دریافت مواد مغذی و سایر املاح معدنی لفزایش می دهد.کمبود مواد مغذی و املاح در رشد کودک مشکلاتی را به وجود می آورد و درمقابل عدم کنترل مناسب و مصرف بیش از حد غذا در کودکان و نوجوانان مشکل چاقی را به همراه دارد.
تاثیر بدنسازی بر رشد کودکان و نوجوانان وابسته به تغذیه است و در صورتی که این موضوع فراموش شود مشکلاتی در رشد کودک و نوجوان ایجاد خواهد شد.